
До дієт зазвичай себе змушуєш.
Особливо важко доводиться у весняний період. Коли зима, начебто, позаду, попереду саме те літо, якого ти так давно чекав, а ось звичка пити каву з чимось солоденьким залишилась. J
Але якщо задуматися, коли, як не зараз спробувати позбутися таких звичок і, врешті-решт, виховувати свою силу волі?
На сьогоднішній день в інтернеті можна знайти безліч матеріалів на тему детокс-дієт. Детокс можна назвати, «дієтою нового покоління». Здається, ніби всі модні блогери підсіли на цю новоявлену програму краси. Пишуть про користь, і, знаєте, дивлячись на їхні фото в інстаграмі, розумієш що це не пусті слова. Тому пропоную вам не пасти, як то кажуть, задніх і здійснити невеличкий екскурс у світ детокс-дієт.
Що, з чим і яка з цього всього користь.
Детокс-дієта передбачає очищення організму, в першу чергу, і бонусом – схуднення від 5 до 7 кг. Для нас, дівчат, це вельми спокуслива програма. Але слід розібратися в тому, що ви збираєтеся робити. Оптимальний термін дієти – 5 днів. Декому необхідно 7 днів для досягнення максимального результату. А декому вистачає і трьох. Все залежить від вашого організму і самопочуття.
Підготовка. Організм перед початком детокс-дієти вимагає певної підготовки, щоб не викликати у нього шок. За місяць до детоксу слід обмежити себе у вживанні висококалорійної їжі. Це не означає, що одразу варто припинити їсти після 18:00. Різко – вельми нерозумно. Поступово скорочуйте кількість з'їденої смаженої та солоної їжі. Десь за півтора тижня переходьте на рослинну їжу.
Правила. Ваш раціон має включати в себе: овочі, фрукти, каші і зелень.
Можна і потрібно: броколі, яблука, буряк, спаржу, гранат, чорнослив, виноград, морську капусту, гранат, банани.
Тим, хто сидить на дієті більше 5 днів, раз на тиждень можна побалувати себе козячим сиром.
Під забороною: вуглеводи (!), солодощі, кава, булочки, кренделі, пончики, їжа після 20:00 і спиртні напої.
Необхідно: кожен день натщесерце випивати склянку гарячої води для запуску організму. Потім ви звикнете, і ваш організм буде вам вдячний.
Їсти потрібно невеликими порціями з інтервалом у 3 години. Страви готувати на пару, варити або їсти сирими (овочі, фрукти, паростки).
Протягом всього дня треба випивати до 2-х літрів води. Так само не завадить вживання зеленого або трав’яного чаю.
Для більшої ефективності займайтеся йогою. Але жодних силових навантажень.
Вихід з детокс-дієти має бути плавним. Не налягайте одразу на смажену картопельку, бо всі старання будуть змарновані. Поступово повертайте білкові продукти, потім спеції і в самому кінці – вуглеводи.
Меню детокс-дієти
Готуємо і їмо за принципами Аюрведи. Овочі тушкуємо, злаки – варимо. Уникаємо цукру і солі. Нічого складного.
З 8 ранку до полудня можна вживати їжу в необмежених кількостях – яблука, виноград, ківі, цитруси, воду та чаї з трав. З другої половини дня і до 20:00 – овочі, які можна тушкувати, запікати, вживати в сирому вигляді або готувати з них салати.
Приклад
Сніданок: геркулесова каша, половинка грейпфрута і зелений чай.
Другий сніданок: салат з варених овочів і склянка гранатового соку.
Обід: гречана каша і склянка морквяного соку.
Вечеря: банан і склянка знежиреного кефіру.
Практично жодна детокс-дієта не обходиться без детокс-коктейлів, приготованих у блендері. В основі детокс-дієти – овочі, фрукти та всілякі варіації.
Для вас це – як набір корисних вітамінів, так і спосіб прискорити обмін речовин. Спосіб приготування простий, а вживання краще здійснювати за півгодини до основного прийому їжі. Або ж влаштувати собі трьохденне розвантаження, харчуючись виключно детокс-коктейлями.
Рецепт детокс – коктейля
Інгредієнти:
- Яблука – 2 шт.;
- Лимон – половинка;
- Листя шпинату – пучок;
- Корінь імбиру – 1 шт.
Готуємо:
У блендер наливаємо свіжовичавлений яблучний сік (з 2-х яблук). Вичавлюємо туди ж сік половинки лимона, кладемо пучок листя шпинату, додаємо очищений і дрібно натертий невеликий корінь імбиру. Збиваємо суміш 2-3 хвилини, потім розливаємо по склянках.