
Ярослав Мулява продовжує ділитись інформацією,як зробити свій будинок комфортним та енергетично успішним
Як потрібно будувати дім, щоб енергії в ньому правильно циркулювали і допомагали родині швидше і якісніше дійти до своїх цілей?
Спочатку потрібно правильно вибрати ділянку для будівництва. Головна рекомендація - відкритий східний і північний напрямок. Схід - це те місце, звідки сходить Сонце - наймогутніша Сила Життя. Без Сонця на Землі неможливе існування. Якщо цей напрямок відкритий, можна спостерігати схід Сонця і промені потрапляють до будинку - це приносить максимальне благо для життя. Тому Вастурекомендує, щоб не було навіть затримки променів Сонця на цьому напрямку. Наприклад, гір або інших споруд.
Така ж ситуація і з північним напрямком. Північ відповідає за енергію місяця. Якщо Сонце це початок усього, то Місяць - це наші почуття і розум. Тому ці два напрямки найважливіші для планування майбутнього житла.
Наступний критерій Васту - можливість зробити вхід на ділянку і в будинок з півночі або сходу. Вхід - це те місце, через яке ми вносимо енергію в простір. Тому ми вибираємо ділянку так, щоб на півночі або сході була дорога, тому, що вхід кращий з того місця, з якого ми наближаємося до нашого житла.
Наступний критерій вибору ділянки - це форма території. Ділянка - це рама, яка оточує будинок, і вона є перехідним простором від нашого будинку до зовнішнього світу. Важлива як форма ділянки, так і його орієнтація. Часто ділянка зорієнтована не зовсім правильно, наприклад, діагонально. В такому випадку будинок потрібно будувати не симетрично з ділянкою, а правильно зорієнтувати під потрібним кутом, а всередині ділянки можна створити своє окреме Васту, наприклад, з дерев чи кущів.
Найбільш сприятлива форма Васту для ділянки - квадрат або прямокутник. У них є всі чотири сторони і центр. Виходить цифра п'ять. А ця цифра представлена природою в нашому тілі дуже органічно: у нас п'ять пальців, п'ять органів почуттів і нас оточує п'ять першоелементів.
Далі ми дивимося на оточення ділянки, властивості поверхні землі і аналізуємо ділянку з точки зору стихії. Також є три церемонії освячення будинку, для яких визначається сприятливий час - Мухурта.
Перший обряд проводиться коли закладається перший камінь, другий при встановленні вхідних дверей і третій, коли господарі заходять у дім. Будинок - це ж жива структура, яка має душу, і яку, так би мовити, ми народжуємо. При народженні дитини, сім'ї складно детально сказати яким буде малюк, але при народженні будинку ми можемо все детально спланувати і зробити точно так, як нам хочеться.
Після правильного вибору ділянки та всіх процедур потрібно побудувати будинок. Які головні критерії Васту щодо планування середини приміщення?
Ми вже говорили на прикладі країни, який напрямок за що відповідає. З простором будинку закони аналогічні. На сході будинку найкраще місце для вівтарної кімнати і для простору, щоб задуматися про високе. На Півдні оптимальне місце для спальні господарів і зачаття дітей. У палацах східних Царів кімната для зустрічі подружжя завжди була на Півдні. Це місце також можна використовувати для фізичної роботи. Наприклад, Південь будинку підходить для тренажерного залу, майстерні, в деяких випадках тут може бути кабінет чоловіка. Також Васту рекомендує тут робити сходи. Сходи - це сильна трансформація енергії, постійний спуск і підйом.
На Заході краще розмістити спокійну кімнату. Наприклад, спальню. Васту допускає ванну кімнату і туалет на цьому місці. Але ідеально, якщо туалет знаходиться поза периметром будівлі.
На Заході може бути комора. Але найкраще, коли є можливість перенести допоміжні кімнати, такі як комора і гараж за територію будинку. На півночі сприятливе місце для бібліотеки, кабінету і кімнати для зустрічі з друзями. Північний Захід - прекрасне місце для дитячої, тому що Місяць відповідає за раннє дитинство людини. Серед усіх планет
Місяць швидше за всіх рухається і змінюється, а дитина також дуже швидко розвивається. Тому дитина в цій зоні буде добре розвиватися, і у неї буде правильно формуватися розум і тіло. Тут може бути спальня для дітей до п'яти років. Може жити няня. Місяць - це також планета коротких подорожей. Тому на Північному Заході можна розмістити гостьову кімнату. Гості ж також мандрівники на короткий період часу. Якщо ви не хочете, щоб теща залишилася у вас в гостях на довгий відрізок часу, поселіть її на Північному Заході будинку.
Ну а головна частина будинку - центр, Брахмастан. Він проходить променем через усі поверхи вгору. Якщо в цьому місці знаходиться туалет, камін або піч, ні про яке благополуччя можна і не мріяти. Є багато будівель, в яких спеціально не забудовують центральну точку будинку, і немає міжповерхового перекриття. Так будуються храми. Точка Брахмастана в них ще й посилюється куполом. Часто в будинках на місці Брахмастана роблять внутрішній дворик, це також сприятливо. Є проекти, коли через поверхи на лінії Брахмастана робиться виріз і вставляється броньоване скло.
Що Васту не рекомендує в домашньому декорі?
Віддзеркалювальні поверхні, які заломлюють зображення. Такі, як мозаїка. Це спотворює дійсність життя. Не добре, коли є дуже сильне контрастне поєднання кольорів, наприклад, надмірне домінування чорного і білого. Це може зробити простір занадто агресивним і створити напругу, оскільки ці кольори мають яскраво виражені протилежні якості. Тому Васту рекомендує гармонійне поєднання кольорів. Але не тільки колір, а й форма представляє певні сили життя. Квадратна форма - це земля. Коло - це вода. Півколо - повітря, а пірамідальна форма - це вогонь.
Знаючи це, можна поєднувати форму предмета інтер'єру і його колір. Це дуже ефективний підхід. Якщо будинок побудований по Васту, то його енергетика буде надихати людину на вивчення нових знань, підтримувати професійні навички, дозволить мислити більш логічно, тому що людина потрапляє в середовище, яке відповідає природі життя. Природа, надала нам всім чудове місце для життя, а Бог наділив свідомістю і усвідомленням. У Ведах говориться, що справжній світ починається всередині людини, а вже потім він продовжується в його оточенні - сім'ї, будинку, місті, країні.
Персональний сайт Ярослава Муляви: http://vastu-architecture.com.ua
Дмитро Поворознюк.