.


Великий піст. Чому потрібно достримуватися посту і як правильно харчуватися в ці дні

Святий Дух провів Спасителя у пустелю, де Диявол спокушав його 40 днів. Іісус нічого не їв у ці дні. Своїм постом він розпочав справу нашого спасіння. Великий піст – піст на честь самого Спасителя, а остання пристрасна седмиця цього сорокавосьмиденного посту встановлена на честь спогаду про останні дні земного життя, страждання і смерть Ісуса Христа. У 2016 році Великий піст починається 14 березня, і дотримуються його особливо суворо. Він є свого роду випробуванням для кожної віруючої людини.

Навіщо ми маємо дотримуватись посту.
«Постити християнину необхідно для того, – пише святий праведний Іоанн Кронштадтський, – щоб прояснити розум, збудити, розвинути почуття і спонукати до благої діяльності волю». Іншими словами, пост служить для нас необхідним шляхом до нашого освячення та єднання з Богом, засобом до живої участі в житті, стражданні, смерті і слави Боголюдини і її святих. Піст – не голод. Голодує і діабетик, і факір, і йог, і ув'язнений і просто жебрак. Ніде в службах Великого посту не говориться про піст тільки в нашому звичайному розумінні, тобто як про не споживання м'яса та ін. Усюди один заклик: «постимо, братіє, тілесно, постимо і духовно». Він має зміст, коли він з'єднаний з духовними вправами. Сила і дієвість посту може оцінюватися за силою позбавлення і жертви. І природно, що не тільки формальна заміна скоромного столу на пісний становить справжній піст. Можна сказати, що посту не буде, якщо людина буде вставати з-за столу зі смачними пісними стравами і почуттям важкості у шлунку.

Не сприймайте Великий піст як дієту. Цей час наданий для того, щоб очистити душу від гріховних помислів, поганих почуттів та іншого зла. За час Великого посту віруюча людина зможе позбутися обтяжливих недуг і печалі свого серця. У цьому допоможе молитва і відвідування церкви. Піст це аскетичний подвиг, що вимагає поступовості і помірності.

Що також не менш важливо, крім розуміння значущості цих днів, необхідний правильний підхід до харчування, аби не нашкодити організму і харчуватися з розумом.

Під час посту не дозволяється їсти: м'ясо, яйця, рибу, молоко, пити алкоголь, курити.

Харчування в дні Великого посту по днях тижня має бути таким. Понеділок називають чистим, тому що зовсім не їдять. По середам та п'ятницям їдять тільки хліб і воду. Другий і четвертий день – гарячі страви без вершкового масла. Субота та неділя – дні, коли дозволяється використання соняшникової олії.  

  Тепер трохи докладніше про те, що можна собі дозволити:

  • Крупи;
  • Бобові: квасоля, боби і горох – джерела необхідного в пост білка;
  • Овочі: капуста, броколі, селера, стручкова квасоля, морква, картопля, гарбуз, солодкий перець, помідори і свіжа зелень: петрушка, зелена цибуля, кріп, листові салати, шпинат, щавель, петрушка, кінза, базилік;
  • Фрукти: яблука, цитрусові (мандарини, грейпфрути, апельсини, лимони), виноград, журавлина, гранати;
  • Гриби – рівноцінна заміна м'яса і риби;
  • Макаронні вироби (у складі яких немає яєць);
  • Борошно – пшеничне, грубого помелу;
  • Молоко – соєве і кокосове.

Можна також вживати консервовані овочі та сухофрукти.

Закінчується цьогорічний Великий піст 30 квітня, після чого починається Великдень.


Рейтинг:
(Голосов: 0)
Оценка: 0


Коментарі



Цитата дня

"Вегетаріанство діє як очищення. Коли ви їсте тварин, ви більше під владою закону необхідності. Ви стаєте важкими, вас більше притягує до землі. Якщо ви вегетаріанець, ви легкі, ви більше належите закону витонченості, закону сили, і вас починає притягувати небо" . – ОШО

Популярні статті

Свіжі статті

Огляд вегетаріанських закладів Києва