
1. Піфагор
Цей грецький вчений, відомий своїми математичними теоремами, жив більше 2500 років тому і мав раціон харчування, який називали «Піфагорова дієта». Доти поки наприкінці 1800-х слово «вегетаріанець» стало більш-менш уживаним.
Він говорив: «Доти поки люди будуть різати тварин, вони будуть вбивати один одного. І дійсно, той, хто сіє зерно вбивства і болю, не може
пожинати радість і любов».
2. Будда
Приблизно в той же час, що й Піфагор, Сіддхартха Гаутама розпочав в Індії 25-річну подорож аскета. Кульмінацією його подорожі стало прийняття строгого вегетаріанства. Він казав: «Все живе боїться мук, все живе боїться смерті; пізнай самого себе не тільки в людині, але у всякій живій істоті, не вбивай і не заподіюй страждання і смерті.
Все живе хоче того ж, чого й ти; зрозумій же самого себе у всякій живій істоті».
3. Леонардо да Вінчі
Ця людина епохи Відродження, що народилася у 1452 році, відома своїми дослідженнями з математики, анатомії, техніки, мистецтва, скульптури, та аерокосмічній галузі.
Про вегетаріанство він казав: «Моє тіло ніколи не буде могилою для інших істот».
4. Персі Шеллі
Англійський письменник Персі Шеллі став вегетаріанцем, аби відрізнятись від батька, якого він ненавидів. Згодом, він перейнявся цією темою, став пристрасним до неї. У 1813 році видав книгу «На захист рослинної дієти», в якій він кинув виклик м'ясоїдам. Цитата: «Ви розриваєте зубами баранину, занурюєте голову в життєво-важливі органи тварини, аби вгамувати свою спрагу ціною в життя».
5. Махатма Ганді
Юрист за освітою, Махатма Ганді звертався до громадянської непокори, аби відстояти незалежність Індії. Ганді писав: «На мій погляд, життя ягняти не менш цінне, ніж життя людини. Я стверджую, що чим більш безпомічне створіння, тим більше право воно має на отримання захисту від жорстокості людини».
6. Джордж Бернард Шоу
Автор «Пігмаліона», Шоу отримав Нобелівську премію з літератури у 1925 році. Він пояснював вибір вегетаріанства впливом Шеллі та економіки, збереженням коштів на їжу під час неврожайних років. Його найбільш відоме висловлювання: «Тварини – мої друзі. Я не їм своїх друзів».
7. Ісаак Башевіс Зінгер
Він став другим вегетаріанцем та лауреатом Нобелевської премії в галузі літератури (після Шоу) у 1978 році. Виріс у Східній Європі, але втік від нацистського режиму. Він став вегетаріанцем у 1962 році, пояснюючи це тим, що «коли ви вбиваєте живу істоту, ви знищуєте Бога».
8. Дік Грегорі
Він відомий завдяки своєму гумору і політичній активності. У 1968 році брав участь у перегонах за президентське крісло. Він був учнем Ганді. У 1974 році вийшла його книга «Дієта Діка Грегорі для людей, які їдять».
9. Пол Маккартні
Музика славнозвісного гурту Битлз жива і донині. Соліст гурту Пол Маккартні відомий своєю відданістю боротьбі за права тварин. Він
зробив багато оголошень для PETA (організації, що веде боротьбу за права тварин). Він продовжує стверджувати: «Якби скотобійні мали скляні стіни, всі були б вегетаріанцями».
10. Альберт Ейнштейн
Альберт Ейнштейн був відданий вегетаріанству до кінця свого життя. Він вірив у те, що людина не народжена бути м’ясоїдом, і рішуче казав: «Ніщо так не покращить рівень здоров’я людини, як звернення до вегетаріанського способу життя ».
Дієта на основі рослин нарощує свою популярність, і в деяких країнах її дотримуються понад 10% населення. Багато сучасних зірок, таких як Рассел Сіммонс, Алісія Сільверстоун, Бейонсе, Рассел Бренд, Наталі Портман служать зразками для наслідування.